facebook

Termy Uniejów

  • Lokalizacja:
  • ul. Zamkowa 3/5
  • 99-210 Uniejów
  • Polska
  • Ocena:
  • -
  • Wszystkich ddanych głosów: 0
  • Zaloguj się aby ocenić termę.
Informacje
Cennik
Kamery
Dzieci
Dojazd

Informacje

LECZNICZE TERMY W SAMYM SERCU POLSKI

 

Uniejów to wyjątkowe miejsce w samym sercu Polski. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze polskie uzdrowisko i pierwsze w kraju uzdrowisko termalne. Młodość kojarzy się z nowoczesnością, energią i świeżością. I tak wygląda nasze miasto: rozbudowuje obiekty uzdrowiskowe i turystyczne, tętni życiem podczas imprez kulturalnych i sportowych, a zarazem szanuje otaczającą przyrodę i historię.

 

 rynek w Uniejowie

 

Jednym z największych walorów Uniejowa jest gorąca solanka, którą w coraz większym stopniu stosuje się w lecznictwie i rekreacji. Uniejowska woda geotermalna to dobrodziejstwo dla ciała i energia witalna dla ducha. Zawiera takie składniki mineralne jak: wapń, magnez, wodorowęglany, związki siarki, żelazo, brom, potas, fluor i kwas metakrzemowy.


Termy w Uniejowie

 

 

Walory termiczne i chemiczne wody pozwalają na zastosowanie jej w profilaktyce zdrowotnej i w leczeniu schorzeń układów: ruchu, mięśniowego, oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, chorób skóry.

 

 

Wyjątkowość miejsca podkreśla duża różnorodność atrakcji turystycznych. Odwiedzającym Uniejów szczególnie warto polecić kompleks termalno – basenowy „TERMY UNIEJÓW” oferujący kąpiele w gorących solankach leczniczych. Przez cały rok można korzystać z obiektów dostępnych na świeżym powietrzu: podgrzewanych basenów solankowych, basenów rekreacyjnych z masażami, wyspy z jacuzzi, sztucznej „rwącej rzeki”, dziecięcych basenów ze zjeżdżalniami i brodzikami. Wewnątrz term znajduje się duże kąpielisko. Ponadto mieści się tam strefa saun i SPA, oferująca różnorodne formy relaksu.

 

 

Uniejowska woda geotermalna jest naturalnym, odnawialnym źródłem energii, które wykorzystujemy również do ogrzewania mieszkań, domów jednorodzinnych, budynków publicznych, podgrzewania gruntu, choćby murawy boisk piłkarskich.

 

Stadion piłkarski Uniejów

 

W Uniejowie nowoczesność świetnie współgra z wielowiekową historią. Najmłodsze polskie uzdrowisko znajduje się w mieście, które szczyci się prawami miejskimi nadanymi najprawdopodobniej w XIII w. O bogatej historii przypomina piękny XIV- wieczny zamek i inne zabytki.

 

Wiatrak Uniejów

Cennik

Zobacz aktualny cennik  

Kamery

Istnieje możliwość obejrzenia pejzaży Uzdrowiska Termalnego na antenie TVN24 i TVN Meteo, a to za sprawą kamery pogodowej, która przekazuje ujęcia Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, plaży oraz rzeki Warty w okolicach kładki podczas prognozy pogody emitowanej o róznych porach dnia.

 

Dzieci

Termy Uniejów oferują bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 7 pod opieką dorosłych.

 

Dzieci uczące się oraz młodzież od 8-26 roku życia mają możliwość skorzystania z biletów ulgowych według aktualnego cennika.

 

Brodzik dla dzieci – jest to specjalna strefa dla maluchów gdzie temperatura wody jest wyższa: 30°C do  32°C.   Tutaj dzieci mogą się bawić w bezpiecznej dla siebie głębokości wody, natomiast rodzice mają możliwość obserwowania swoich pociech jednocześnie zażywając kąpieli słonecznych na leżakach.


Termy Uniejów Brodzik

Dojazd

Brak komentarzy.